tel. (+48) 757-210-506 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Image
Image

CRT w Radomierzycach jest wyjątkowe, każdy może tu przyjść i zasięgnąć informacji na temat walorów turystycznych Gminy Zgorzelec, Powiatu Zgorzeleckiego i dalszych okolic. Do Państwa dyspozycji jest obiekt w którym znajduje się: zadaszona scena widowiskowo-koncertowa z 200 miejscami siedzącymi, plac zabaw, wiata grillowa na ok. 60 osób, kiosk informatyczny oraz  piaszczysta plaża na której można organizować różne gry i zabawy w tym mecze w plażową piłkę nożną i siatkową. W samym budynku znajduje się sala konferencyjna dla 50 osób, magazyn z kajakami i rowerami , punkt pomocy medycznej. 

 A wszystko to za sprawą projektu „Przygoda z Nysą” mającego na celu turystyczne zagospodarowanie pogranicza polsko – niemieckiego w ramach programu Europejskiej Współpracy Terytorialnej Polska – Saksonia. Realizacja projektu umożliwia turystom oraz mieszkańcom terenów przygranicznych, wykorzystanie Nysy jako niezwykle atrakcyjnego szlaku wodnego dla kajaków czy pontonów. Projekt obejmuje również sieć szlaków rowerowych, pieszych i konnych. Przerwę w wycieczce czy spływie można spędzić w specjalnie do tego celu przygotowanych miejscach odpoczynku. Poruszanie się po regionie ułatwiają tablice z mapami i informacjami turystycznymi, na których zostały opisane wybrane zabytki czy też ciekawe miejsca.
Wszystko to czyni z CRT niezwykle atrakcyjną bazę wypadową oraz miejsce spotkań, organizacji imprez kulturalnych, rekreacyjnych czy sportowych. Współpracujemy z licznymi organizacjami i stowarzyszeniami w tym m.in. z przewodnikami, instruktorami turystyki kwalifikowanej (w tym rowerowej i kajakowej) jak i licznymi instruktorami sportu. Służymy pomocą przy organizacji imprez takich jak rajdy piesze, rowerowe, spływy kajakowe.

Dane kontaktowe

 

  • icon
    adres : Radomierzyce 76, 59-900 Zgorzelec
  • icon
    telefon : 757210506
  • icon
    godziny otwarcia :

O nas

 

Jesteśmy najmłodszą jednostką organizacyjną samorządu gminy Zgorzelec. Powstaliśmy 1.09.2015 roku. Naszym głównym celem jest upowszechnianie masowej turystyki, rekreacji i sportu oraz promowanie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu wśród mieszkańców naszej” małej ojczyzny” więcej...